Skip to content
דף הבית » האם יכולים אסימוני קריפטו המגובים בזהב אמיתי להחליף את מטילי הזהב הפיזיים?

האם יכולים אסימוני קריפטו המגובים בזהב אמיתי להחליף את מטילי הזהב הפיזיים?

  עולם השקעות ההון הוא כיום מגוון מאי-פעם. השווקים הדיגיטליים מזמנים הזדמנויות חדשות להשקעות משתלמות ורווחיות, ונראה כי המטבעות הקריפטוגרפיים המבוזרים הפכו למגמות אטרקטיביות למדי, במיוחד בקרב הדור הצעיר יותר. עם זאת, רבים מהמשקיעים המנוסים והשמרנים נרתעים מהאפיק הזה. במובנים רבים, השקעה במטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים היא השקעה בעתיד לא ידוע. אנחנו סומכים על התנהגות שוק שעדיין לא לחלוטין הבנו אותה, ובמובנים רבים, אנחנו לוקחים חלק בניסוי כלכלי.

  מצדו השני של המתרס, ישנו אחד מאפיקי ההשקעה העתיקים ביותר בעולם. במשך אלפי שנים, הוכיח את עצמו הסחר במתכות יקרות כאפיק השקעה יציב, ואפילו כיום, בוחרים בו המשקיעים הזהירים ביותר. בסופו של דבר, זהב הוא חומר שממש אפשר להחזיק ביד. הערך שלו לא נובע ממדיניות פוליטית, מיציבות משטרים או מתנודתיות פיננסית. זהב הוא חומר גולמי יקר-ערך שתמיד ניתן להמירו לערך, גם במקרה של אסון טבע, מלחמה כוללת או קריסת משטרים או כלכלות. משקיעים רבים רואים בזהב מעין פוליסת ביטוח.

  כיום, טכנולוגיית הבלוקצ’יין (שרשרת בלוקים) פותחת אפשרויות חדשות בפני משקיעים ומשלבת את הגמישות, האבטחה וקלות השימוש שמאפיינות את המטבעות הקריפטוגרפיים המבוזרים, עם היציבות והאבטחה שמספק הזהב. מטבעות קריפטו מגובים זהב, המוכרים גם בשם ‘מטבע יציב’, נמצאים בראשית דרכם, אך הפוטנציאל העצום הטמון בהם הופך אותם לאפיק שמאוד כדאי שנבין ונכיר מקרוב.

  שנת 2022 – והזהב עדיין מהווה השקעה רלוונטית

  התחזית של מומחים רבים מתחום הפיננסים כיום, היא שהערך של הזהב יעלה בשנים הקרובות במאות אחוזים ויגיע עד לפי עשרה מערכו הנוכחי. גם בוול סטריט נשמעות כיום תחזיות אופטימיות במיוחד לגבי ערכו של הזהב, אשר ימשיך את הצמיחה היציבה שאנחנו עדים לה משנת 2018. משבר הקורונה, המתחים בין סין לבין ארה”ב ואי-היציבות באירופה – כל אלה גרמו לנזילות חסרת תקדים בעולם הכלכלה, והזהב הפך אטרקטיבי מתמיד.

  איך הופכים המטבעות היציבים את ההשקעות בזהב לרווחיות מאי-פעם?

  אל מול נחשול האינפלציה וההפכפכות הרבה של המטבעות הקריפטוגרפיים המבוזרים, הולך הזהב והופך מושך יותר מתמיד. מצד שני, גם בפני אפיק השקעה זה ניצבים לא מעט אתגרים. גם מי שמחזיק במאות גרמים – ואפילו בכמה אונקיות – של זהב, עלול לגלות שאמנם בידיו אלפי  דולרים, אבל לא כל כך פשוט ליהנות מהם. הסחר בזהב, השינוע שלו אל מעבר לגבולות המדינה והנשיאה שלו כרוכים במורכבויות רבות. ראשית, ישנו כמובן ההיבט של מיסוי כבד ההופך כל שימוש במטילי זהב, ובייחוד נשיאה שלהם בין מדינות, ללא רווחיים. שנית, תמיד קיים הפחד שהזהב ייגנב, ובניגוד לאפיקי השקעה אחרים ומאובטחים יותר, מהרגע שזהב נגנב, ההשקעה אבודה באופן בלתי הפיך.

  זאת ועוד, ישנם אירועים רבים אחרים שעלולים להפוך את הבעלות שלנו על זהב למאתגרת מאי-פעם. רוב האנשים לא ירצו לקחת עמם זהב בשווי של אלפי דולרים בדרך לסגירת עסקה. גם לא תמיד זמינה גישה מהירה וישירה אל הכספת. בהתחשב בעובדה שהשקעה אמורה לשמש כחבל הצלה ליום סגריר, חשוב לזכור שזהב עלול למשוך גנבים ולכן הכרחי לדאוג לפתרון ישיר ומאובטח.

  כיום, מסלול השקעה חדש מספק הזדמנויות שהיו עד כה בלתי אפשריות, גם עבור מי שבחר להשקיע בזהב. כדי להתמודד עם החששות ההולכים וגוברים מפני אינפלציה בשווקי ההון והקריפטו, פונים משקיעים רבים לישויות מובילות בענף הקריפטו ובמיוחד לארגוני קומודיטיז המגובים בקומודיטיז. הצורך ההולך וגובר בפתרון גמיש, מאובטח ונזיל יותר להשקעה במתכות יקרות הביא ליצירת מטבעות דיגיטליים חדשים שהערך שלהם נגזר מהערך של הזהב והכסף. עבור משקיעים זהירים המעוניינים להרגיש ביטחון בהשקעה שלהם, אסימוני קריפטו בגיבוי זהב הם השילוב המושלם: היציבות של הזהב ואפשרויות הסחר החכם של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

  איך זה עובד?

  מעכשיו, מטבעות כמו AWG יאפשרו למי שמחזיקים בזהב להנפיק מטבעות דיגיטליים כנגד הזהב שלהם. לדוגמה, חברה שברשותה קילוגרם של זהב תוכל להנפיק אלף מטבעות בשווי גרם כנגד הזהב שהופקד בידי צד שלישי. כך  ניתן ליהנות מאמצעי דיגיטלי לשמירת הערך של ההשקעה. את הערך ניתן לממש בכלים דיגיטליים, לפצל ולחלק אותו בקלות, לשמר בשווי קרוב לזה של הזהב . ההשקעה אפשרית מסכום של גרם בודד ואת ה”אסימון הדיגיטלי” אפשר להמיר חזרה גם לכסף (Money) וגם לזהב פיזי.

  Aurus Technologies       יצרה מערכת מהפכנית המאפשרת ליהנות מאפיק דיגיטלי מאובטח, ידידותי למשתמש וגמיש לסחר במתכות יקרות. באמצעות טכנולוגיה מתקדמת וידע מעמיק בתחום של מתכות יקרות שנרכש לאורך שנים, אנו נסייע לרתום את הכוח האדיר הטמון במטבעות דיגיטליים לביצוע השקעות בתנאים היציבים והשמרניים ביותר.

  עמי גור

  TRADINOVATION

  An A. G. Metals project

  Leave a Reply